KONCERT WOLNOŚCI W LUBINIE

  • 30.08.2017, 12:21 (aktualizacja 30.08.2017 13:01)
  • red.
KONCERT WOLNOŚCI W LUBINIE
31 sierpnia 2017r. w Lubinie odbędą się obchody 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej organizowane przez Prezydenta Miasta Lubina. Patronat Honorowy nad uroczystością sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Oficjalne uroczystości w godzinach porannych odbywać się będą na terenach Wzgórza Zamkowego oraz Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

W godzinach popołudniowych  zaplanowana jest część artystyczno -“ rozrywkowa. O godz. 15.30 na terenach przy Hali Widowiskowo - Sportowej rozpocznie się Festyn Rodzinny. Podczas festynu wystąpi m.in. Arka Noego,  która powstała  w 1999r., gdy z oka­zji piel­grzymki Ojca Świę­tego Jana Pawła II na zamó­wie­nie TVP powstał tele­dysk do pio­senki „Tato”. Oprócz tego laureaci The Voice of Poland i Szansy na Sukces oraz wokaliści z naszego regionu. Dodatkowo dla dzieci przygotowano gry i zabawy, bezpłatne dmuchańce, eurobungee i inne atrakcje. 

Wieczorem o godz. 20:00 w Hali Widowiskowo - Sportowej rozpocznie się Wielki Koncert Wolności. To będzie nostalgiczna podróż z historią Lubina w tle, a to wszystko w nastrojowej atmosferze, którą musicie poczuć sami. Podczas koncertu zagrają Krzysztof Cugowski razem z Piotrem Cugowskim.  Na scenie wystąpi również Kasia Kowalska, która wszystkie kompozycje dobrała specjalnie na tę okazję. Kolejną artystką będzie Ania Karwan, która jest największym odkryciem 7. sezonu The Voice of Poland TVP2. Wokalistka szturmem wdarła się do programu i z miejsca stała się jedną z ulubienic jurorów oraz widzów. Skoro ma być wspaniały koncert to nie może zabraknąć wyjątkowej orkiestry. Podczas Wielkiego Koncertu Wolności w 35. rocznicę Zbrodni Lubińskiej o tło muzyczne zadba orkiestra DZIUBEK BAND. Na scenie jednocześnie zobaczymy kilkudziesięciu artystów, a w tle wyjątkową oprawę multimedialną oraz grę świateł – wszystko przygotowane specjalnie na tę okazję.  Imprezę poprowadzą Zbigniew Adamski i Paweł Gołębski.

Wszyscy artyści zaśpiewają nie tylko własne utwory…

Obchody 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej zakończą się około godziny 22.30 widowiskiem laserowym na terenach przed Halą, będzie to pokaz laserowo -“ multimedialny z mapingiem laserowym oraz fontannami i efektami specjalnymi. Cały spektakl będzie tematycznie nawiązujący do 35 rocznicy Zbrodni Lubińskiej.  Wstęp na wszystkie imprezy rocznicowe jest bezpłatny

red.
Podziel się:

Pozostałe