W PRZYCHODNI TEŻ ORKIESTRA ZAGRA

  • 11.01.2018, 11:42 (aktualizacja 11.01.2018 11:46)
  • red.
 W PRZYCHODNI TEŻ ORKIESTRA ZAGRA
Na bezpłatne badania zaprasza mieszkańców Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych. Akcja zostanie przeprowadzona w niedzielę 14 stycznia od 10.00 do 14.00, podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od 10.00 będzie można bezpłatnie wykonać USG jamy brzusznej i tarczycy, badania gęstości kości w kierunku osteoporozy, morfologię krwi z rozmazem, badanie ciśnienia krwi i poziomu cukru we krwi, badanie tętna i stopnia nasycenia krwi tlenem oraz spirometrię czyli badanie pojemności płuc, co pozwala diagnozować schorzenia związane z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Podczas akcji, dietetyk będzie udzielała porad żywieniowych oraz mierzyła skład ciała i proporcje tkanki tłuszczowej do tkanki mięśniowej. Osoby skarżące się na przewlekłe bóle związane z wyrodnieniami będą mogły skorzystać z porad fizjoterapeuty oraz tak zwanego kinesiotapingu czyli oklejania części ciała specjalnymi plastrami łagodzącymi te dolegliwości. Wszyscy będą mogli wziąć udział w warsztatach, podczas których wykonają specjalne ozdoby. Bransoletki WOŚP będzie można kupić za symboliczne kwoty, które zasilą konto Orkiestry.

- Co roku włączamy się do działań WOŚP. W tym roku zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu specjalistycznych bezpłatnych badań dla naszych mieszkańców. Liczymy, że każdy kto tego dnia z nich skorzysta, wrzuci do puszki wolontariuszy swój datek na leczenie noworodków. WOŚP od 26 lat zbiera fundusze na medyczną pomoc dla potrzebujących. My dbamy o zdrowie naszych pacjentów, prowadzimy akcje profilaktyczne i zachęcamy do zdrowego stylu życia przez cały rok. Nasza gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy jest jedną z wielu cegiełek, którą dokładamy do ogromnego otwartego serca Polaków – mówi Mariola Kośmider, dyrektor Polkowickiego Centrum usług Zdrowotnych.

Badania będą wykonywane od 10.00 do 14.00.

 Szczegółowy plan:

USG jamy brzusznej –  zapisy w holu  Przychodni

Dzień przed badaniem - dieta lekkostrawna, bez potraw smażonych warzyw i owoców. W dniu badania – na czczo, woda niegazowana

USG tarczycy – zapisy w holu  Przychodni

Densytometria – zapisy w holu  Przychodni

Morfologia krwi z rozmazem – laboratorium

Spirometria – hol Przychodni

Pulsoksymetria – hol Przychodni

Ciśnienie krwi – hol Przychodni

Poziom cukru we krwi – hol Przychodni

Dietetyk – hol Przychodni

Fizjoterapeuta – zapisy w holu  Przychodni

warsztaty robienia bransoletek – hol Przychodni

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe