OSZUST UŻYWAŁ KRADZIONEJ KARTY PŁATNICZEJ

  • 5.02.2018, 15:10
  • red.
OSZUST UŻYWAŁ KRADZIONEJ KARTY PŁATNICZEJ
Polkowiccy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilku płatności przy pomocy kradzionej karty płatniczej. Sprawca wcześniej dokonał kradzieży plecaka z otwartego pojazdu zaparkowanego na jednej z polkowickich ulic, w którym znajdowały się wspomniana karta oraz inne dokumenty. Policjanci częściowo odzyskali skradzione mienie.

Pod koniec stycznia złodziej skorzystał z faktu, iż jeden z kierujących pozostawił przy ul. Brzozowej w Polkowicach otwarty pojazd. Sprawca z niezabezpieczonego Citroena dokonał kradzieży plecaka, w którym znajdował się portfel, dowód osobisty, prawo jazdy, kluczyki od pojazdu marki Audi oraz karta płatnicza.

Następnie podejrzany korzystając z kradzionej karty płatniczej dokonał kilku transakcji w polkowickich sklepach. Czwarta tego typu płatność okazała się ostatnią. Personel sklepu zatrzymał pochodzącą z kradzież kartę, którą posługiwał się nieznany im mężczyzna.

Zaangażowanie oraz drobiazgowa praca kryminalnych z Komedy Powiatowej Policji w Polkowicach doprowadziła do ustalenia osoby, która posługiwała się utraconą kartą. Policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Okazał się nim 27–letni mieszkaniec gminy Polkowice. Przy zatrzymanym funkcjonariusze znaleźli skradziony dowód osobisty, prawo jazdy oraz kluczyk samochodowy od pojazdu marki Audi.

27-latek usłyszał już zarzuty. Teraz grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

red.
Podziel się:

Pozostałe