UCIEKAŁ PRZED POLICYJNYM PATROLEM

  • 4.04.2018, 12:21 (aktualizacja 04.04.2018 13:29)
  • red.
UCIEKAŁ PRZED POLICYJNYM PATROLEM
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Okazało się, że 62–latek siedzący za kierownicą nie miał uprawnień do kierowania.

Na drodze pomiędzy Polkowicami, a Sieroszowicami policjanci polkowickiej drogówki chcieli zatrzymać kierowcę mazdy do kontroli drogowej, ponieważ zauważyli, że kierujący nie stosuje pasów bezpieczeństwa. Kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Podczas ucieczki mężczyzna zachowywał się agresywnie na drodze, a wykonywane przez niego manewry były bardzo niebezpieczne. Mimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania pojazdu, kierujący mazdą zdecydował się kontynuować ucieczkę i skręcił do przydrożnego lasu. Funkcjonariusze po około dwóch kilometrach pościgu drogą leśną wybrali miejsce, w którym zajechali uciekającemu drogę i zatrzymali siedzącego za kierownicą 62-latka.

Jak się okazało mieszkaniec gminy Radwanice nie posiadał prawa jazdy, gdyż jak sam przyznał zostało mu ono odebrane. Policjanci potwierdzili, że Starosta Powiatu Polkowickiego wydał wobec kierującego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Za przestępstwo niestosowania się do poleceń funkcjonariuszy, którzy przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, dawali polecenia do zatrzymania pojazdu, a kierujący kontynuował ucieczkę, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat pozbawienia wolności.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe