EKO JANOSIK ZIELONA WSTĘGA DLA POLKOWIC

  • 7.06.2018, 08:13
  • red.
EKO JANOSIK ZIELONA WSTĘGA DLA POLKOWIC
Gmina Polkowice otrzymała prestiżową nagrodę „Eko Janosik- Zielona Wstęga Polski” w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Taki sam laur przypadł w udziale starostwu powiatowemu w Polkowicach w kategorii powiatów.


Od wielu lat przykładamy wielką wagę do działań ekoenergetycznych oraz proekologicznych. Staramy się poszukiwać takich rozwiązań, które pozwalają na wykorzystywanie energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych, choćby do oświetlania naszej gminy. Z rozmachem
inwestujemy w inteligentne oświetlenie, by oszczędzać energię. Systematycznie wymieniamy lampy na LED-owe. Jesteśmy jednym z liderów w tym zakresie. Realizujemy też wiele działań z zakresu edukacji ekologicznej. Dzięki temu świadomość ekologiczna mieszkańców Polkowic w tym zakresie jest spora.

-Bardzo mnie cieszy, że te nasze starania zostały dostrzeżone i docenione. To sygnał, że podążamy w dobrym kierunku – mówi nam Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

„Eko Janosik” to nagroda przyznawana za realizację działań mających istotny i znaczący wpływ na poprawę oraz stan środowiska naturalnego regionu, a także zwiększenie świadomości ekologicznej Polaków. Przyznaje ją Narodowa Rada Ekologiczna. Nagradzane są samorządy a także firmy.
W gronie laureatów tegorocznej edycji w kategorii powiatów znalazł się także powiat polkowicki. Nagrodę odebrał Marek Tramś, starosta polkowicki.


- Staramy się podejmować działania mające na celu ograniczenie w zakresie poboru energii elektrycznej oraz cieplnej. Obecnie realizowany jest duży projekt z zakresu ermomodernizacji Zespołu Szkół, a budynek starostwa wykorzystuje gruntowy wymiennika cieplny do chłodzenia oraz ocieplania. To nowoczesne rozwiązanie jest jednym z wielu działań w zakresie szeroko rozumianej ekoenergii – mówi nam starosta.
Nagrody Eko Janosika zostały wręczone podczas II Międzynarodowego Forum
Energetyki i Środowiska, które odbyło się w Zakopanem.

red.
Podziel się:

Pozostałe