HATTRICK CIUPKI

• 20.08.2018, 10:05 (aktualizacja 20.08.2018 10:15)
  • J.Wierzbicki
Piłkarze KGHM ZANAM Górnika Polkowice pokonali przed własną publicznością Gwarka Tarnowskie Góry 5:3. Trzy bramki dla zielono-czarnych zdobył Kornel Ciupka, dla którego był to pierwszy hattrick na tym poziomie rozgrywek. Po jednym golu dołożyli Maciej Bancewicz i Mariusz Szuszkiewicz.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla piłkarzy z Polkowic, którzy już w 4 min. po błędzie obrony stracili gola. Zawodnik Gwarka przedarł się w pole karne gospodarzy i został sfaulowany przez Kopanieckiego. Jedenastkę na bramkę zamienił kapitan przyjezdnych Sławomir Pach. Od tego momentu na murawie rządzili już tylko podopieczni trenera Enkeleida Dobi, którzy zaaplikowali rywalom 4 gole. W 15 min. zielono-czarni rozklepali obronę Gwarka a do siatki rywala trafił Kornel Ciupka i było 1:1. Chwilę później za faul w polu karnym rywala na Macieju Bancewiczu arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę skutecznie wykonał sam poszkodowany i zrobiło się 2:1. Kolejne gole dołożyli Ciupka i Mariusz Szuszkiewicz. Po 45 min. było 5:1 dla Górnika. W przerwie trener gości Krzysztof Górecko dokonał aż trzech zmian. Natomiast w szeregi gospodarzy wdało się lekkie rozluźnienie. W 57 min. przyjezdni po bramce Przemysława Oziębały zdobyli kolejnego gola, a kilka minut później na listę strzelców wpisał się Kamil Cholerzyński. Ostra reprymenda trenera Enkeleida Dobi spowodowała, że polkowiczanie wrócili na właściwe tory, a w ostatniej akcji meczu po strzale Kamila Wacławczyka rywala od starty gola ochronił słupek. W Polkowicach miejscowy KGHM ZANAM Górnik pewnie pokonał Gwarka Tarnowskie Góry 5:3.