WPADLI NA WŁAMANIU

  • 12.09.2018, 11:58 (aktualizacja 12.09.2018 12:33)
  • red.
WPADLI NA WŁAMANIU
Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm polkowiczanom podejrzanym o kradzież z włamaniem do pojazdu marki seat, do której doszło w pierwszym tygodniu września bieżącego roku na ulicy Hubala w Polkowicach. Polkowiccy funkcjonariusze ponadto udowodnili zatrzymanym kilka innych przestępstw. Jeden z mężczyźni bezpośrednio po pobycie w policyjnej celi trafił do zakładu karnego za wcześniejsze naruszenia prawa, a wobec drugiego sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Na początku września funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do pojazdu marki seat, zaparkowanego przy ulicy Hubala w Polkowicach. Z pojazdu zginęły m.in. narzędzia, telefon komórkowy, oraz rzeczy osobiste należące do właścicielki. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili, a następnie zatrzymali dwie osoby podejrzewane o to przestępstwo. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem.

Skrupulatna praca funkcjonariuszy pionu dochodzeniowo-śledczego pozwoliła, także udowodnić zatrzymanym inne przestępstwa. 20-latek odpowie za sześć kradzieży sklepowych, których dopuścił się w przeciągu kilku ostatnich tygodni w Polkowicach oraz usłyszał również zarzut znieważenia policjanta. Drugiemu z zatrzymanych polkowiccy policjanci postawili 12 zarzutów m.in. kradzieży z włamaniem do pojazdu marki peugeot, kradzieży mienia z jednego z polkowickich mieszkań, posiadania środków odurzających oraz kradzieży portfela z gotówką oraz kartą płatniczą, którą dokonał kilku płatności. Do wszystkich wymienionych przestępstw doszło na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy.

20-latek bezpośrednio po pobycie w policyjnej celi trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za wcześniej dokonane przestępstwa, a wobec drugiego z mężczyzn, 18-letniego polkowiczanina Sąd Rejonowy w Lubinie zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwa, o które podejrzani są wymienieni mieszkańcy Polkowic, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

red.
Podziel się:

Pozostałe