BEZPŁATNA KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

  • 14.12.2018, 08:57
  • RED
BEZPŁATNA KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA
W lubińskim ratuszu samorządowcy z powiatów polkowickiego i lubińskiego podpisali list intencyjny w sprawie poszerzenia sieci bezpłatnej komunikacji autobusowej o gminy Powiatu Polkowickiego.

List podpisali: Damian Stawikowski - członek zarządu Powiatu Lubińskiego, Kamil Ciupak - starosta polkowicki, Robert Raczyński - prezydent Lubina, Łukasz Puźniecki - burmistrz Polkowic, oraz Tomasz Kulczyński - burmistrz miasta i gminy Chocianów.

W treści listu, skierowanego do mieszkańców regionu, czytamy m, in: "(...) Dzięki niniejszemu porozumieniu w styczniu 2019 roku skomunikujemy nasze miasta siecią bezpłatnych połączeń autobusowych. (...) Nasz wspólny projekt będzie wydarzeniem unikalnym nie tylko w skali kraju, ale w tej części Europy, szczególnie w kontekście powrotu kolei do Lubina i Polkowic".

Projekt bezpłatnych połączeń autobusowych ma być częścią większego przedsięwzięcia, mającego na celu bezpłatne skomunikowanie mieszkańców Powiatu Polkowickiego z połączeniem kolejowym Lubin-Wrocław. Połączenie to ma być gotowe w połowie przyszłego roku i obejmować 12 par połączeń dziennie.

RED
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe