Odżywka białkowa WPC Protein Plus. Dlaczego smak ma znaczenie

  • 25.06.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Odżywka białkowa WPC Protein Plus. Dlaczego smak ma znaczenie
Wybierając odżywkę białkową, należy zwracać uwagę przede wszystkim na stężenie, jakość i czas wchłaniania zawartych w niej protein. Znaczenie mają jednak również walory smakowe, które siłą rzeczy uwzględnia się przy zakupie. Dlaczego smak odżywki białkowej jest istotny?

Niezachęcający smak naturalnego białka

Mdłe, nijakie, po prostu niedobre – takie myśli pojawiają się u wielu osób, które próbują wypić odżywkę białkową o naturalnym smaku. Rzeczywiście, delikatnie mówiąc, nie zapewnia ona spektakularnych doznań kubkom smakowym, dlatego perspektywa jej wypicia nie wzbudza wielkiego entuzjazmu. Można próbować nieco je ulepszyć poprzez wymieszanie z mlekiem, jednak nie zawsze udaje się uzyskać pożądany rezultat. Spożywanie naturalnej odżywki z wodą jest bowiem doświadczeniem, które dla niejednego sportowca okazuje się po prostu nie do przejścia. Przez to wielu z nich decyduje się na odżywkę smakową, co znacznie uprzyjemnia jej spożycie. WPC Protein Plus jest tego najlepszym dowodem.

Motywacja

Jak się zdopingować do przestrzegania diety i liczenia makroskładników, jeśli uzupełnianie niedoborów białka poprzez odżywkę jest jak droga przez mękę? Kiedy na samą myśl o wypiciu odżywki odechciewa się wszystkiego, trudno o motywację. Mała zmiana naturalnego białka na smakowe może przynieść pod tym względem zaskakujące rezultaty, zachęcając do spożycia.

Urozmaicenie

Nie da się ukryć, że dieta kulturystyczna nie jest mocno urozmaicona. Kasze i ryże, mięso i ryby, warzywa i owoce, nabiał – niewiele w niej innych produktów. Co oczywiste, spożywanie wciąż tych samych składników po jakimś czasie po prostu się nudzi, co sprawia, że przychodzi ochota na jakiekolwiek urozmaicenie. Wówczas białko smakowe, które wypija się z prawdziwą ochotą, jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Tego typu odżywka wprowadza do jadłospisu całkowicie nowe smaki i daje rzadko spotykane w diecie sportowca wrażenia. Sięgnij po WPC Protein Plus i przekonaj się o tym osobiście.

Zamiennik dla słodyczy

Słodycze nie służą dobrze budowaniu sylwetki, ale niekiedy piekielnie trudno się od nich powstrzymać. Gdy przychodzi ochota na coś słodkiego, nie trzeba jednak się jej poddawać – zdecydowanie lepiej zaspokoić ją poprzez wypicie smacznej odżywki białkowej WPC Protein Plus. Jeśli lubisz słodycze, smaki czekoladowy, ciasteczko, karmelowy i waniliowy z pewnością przypadną Ci go gustu. To zdecydowanie lepszy wybór niż sięgnięcie po pełen cukru batonik.

Jak nadać smak naturalnemu białku

Odżywka WPC Protein Plus jest dostępna również w formie naturalnej, bezsmakowej. Jak wspomnieliśmy, sama w sobie nie wywołuje oszołamiających wrażeń podczas picia Wiele osób miesza naturalną odżywkę białkową z jogurtem czy dodaje do ciasta naleśnikowego, aby zwiększyć udział białka w posiłku, takie też jest najczęstsze zastosowanie produktu o smaku naturalnym. Warto wtedy skorzystać także z  bezkalorycznych, smakowych sosów ZERO.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl

Grupa Tipmedia
Podziel się: